Alergijos pavasarį, vasarą ir rudenį – svarbu rasti priežastį

HO-april-allergy-web

Ne visi atėjusį pavasarį pasitinka su džiaugsmu. Kai kuriems žmonėms, tai yra alerginių reakcijų pasireiškimo metas. Daugeliui jų tenka atnaujinti vaistų vartojimą ar netgi padidinti dozę, kad galėtų mėgautis pasivaikščiojimu po žydinčiais medžiais.

Kaip įveikti sezoninę alergiją?

Paprasčiausia ir visiems žinoma rekomendacija – alergeno vengimas.  Bet tai nėra gydymas – tai labiau įveikos mechanizmas, gyvenimo būdo pritaikymas. O gydymas turėtų spręsti pagrindines ligos priežastis ir su tuo susijusius mechanizmus. Alergijos atveju pagrindinės priežastys gali būti įvairios – daugelio individualių reakcijų deriniai su polinkiais įgytais šeimoje, gyvenimo būdu ar psichoemociniais komponentais.

Geriausias laikas imtis veiksmų kovai su alergijomis yra laikotarpis prieš pat alergijos pasireiškimo sezoną.  Pavasario alergijoms gydyti tinkamiausias yra vasaris/kovas, vasaros alergijomis – balandis/gegužė, o rugpjūtis/rugsėjis turėtų būti skirtas patalpų alergijoms bei žiemos periodu pasireiškiančioms reakcijoms gydyti.

Greičiausius ir geriausius gydymo rezultatus pastebi tie, kuriems pavyksta pašalinti pagrindines kliūtis, darančias įtaką alergijų pasireiškimui. Pavyzdžiui, pirmiausia išsprendė iššūkius susijusius su virškinimo sistemos ir medžiagų apykaitos sutrikimais – atsparumu insulinui, maisto produktų netoleravimu, skrandžio rūgšties gamyba ir kt.

Alerginės reakcijos yra imuninės sistemos patologija. Covid pandemijos laikotarpiu plačiajai visuomenei kilo daug diskusijų dėl imuninės sistemos funkcijos sudėtingumo ir medicininio gydymo. Ta pati dilema, gal net sudėtingesnė, yra susijusi su terapiniu požiūriu į alergijas. Vienadieniai sprendimai ir būdai tam nėra tinkami. Norint išties padėti žmogui, būtina lyg detektyvui į alergines reakcijas pažvelgti iš įvairių kampų.

Trumpalaikiai sprendimai

Trumpalaikiai sprendimai, kurie padėtų sumažinti alergijų pasireiškimą išlieka ir į juos taip pat svarbu atkreipti dėmesį:

  • individualiai nustatyti alergenus – žolei, žiedadulkėms, gyvūnų kailiui, beržams, dulkėms ir kt.;
  • patikrinti organizmo savigydos mechanizmų potencialą – ar turi organizmas pakankamai resursų alergijų problemoms spręsti;
  • jeigu būtina – pagerinti kraujotaką ir audinių aprūpinimą deguonimi, atstatyti mitybos ir hidratacijos trūkumą, žarnyno mikrobiotos balansą, padidinti ląstelių voltažą ir kt.;
  • prieš skiriant gydymą būtina sudėlioti prioritetus, atsižvelgti ir į kitas sveikatos problemas, pavyzdžiui, į skrandžio opaligę, gliukozės apykaitos sutrikimus, ar lėtinį skausmą;
  • atidžiai stebėti gyvenimo būdo ir mitybos pasikeitimus mažiausiai 30 dienų po pagrindinių terapijų, kurios buvo skirtos alergijoms.

Mes siūlome

Mūsų klinikoje taikomų sprendimų ir terapijų visuma naudojant aukštąsias technologijas bei gyvensenos pokyčius:

  • bendras sveikatos įvertinimas;
  • psichosomatinių prielaidų alerginėms reakcijoms įvertinimas;
  • kliūčių alergijos įveikimui pašalinimas;
  • bendras organizmo subalansavimas;
  • imuninės sistemos funkcijos palaikymas alerginės būklės desensibilizacijai ir stabilizavimui.

Rezervuokite susitikimą jau dabar!

„Health Optimizing Vilnius“ - Jūsų ateities sveikata šiandien!