„Jei reikėtų keliais sakiniais paminėti mūsų klinikos išskirtinumą, pirmiausia išskirtume tai, kad visose klinikose skirtingose pasaulio šalyse mes taikome ir kuriame aukštąsias technologijas, ieškome sveikatos sutrikimų priežasčių, tiriame ir gydome ląstelių lygmenyje, vadovaujamės individualiu požiūriu į pacientą, skiriame dėmesį ilgalaikei sveikatai“, – sako neseniai duris atvėrusios tarptautinės medicinos technologijų klinikos „Health Optimizing Vilnius“ vadovė ir partnerė Kristina Plisienė.
Kokias tendencijas pastebėjote klinikoje pastaruoju metu? Kodėl žmonės dažniausiai kreipiasi į jus ir kokios pagalbos ieško šiuo pandeminiu laikotarpiu?
Šiuo laikotarpiu į mus žmonės kreipėsi dėl įvairių priežasčių. Vieni domisi, ką jiems daryti, kad sustiprintų organizmą, aiškinasi, kokių svarbių medžiagų jų organizmamui trūksta, ar jų organizme vyksta kas nors į ką vertėtų ir reikėtų atkreipti dėmesį, kad vėliau išvengtų sunkių ligų ir komplikacijų.
Kiti ieško konkrečiai mūsų klinikos gydytojų pagalbos, nes persirgo virusine COVID-19 infekcija ir jų sveikatos problemos užsitęsė, patyrė arba vis dar patiria vadinamąjį „povirusinį nuovargį“ ir kitus su šia liga susijusius simptomus. Daugeliui tokia būsena tęsiasi savaites, mėnesius, ar net pusmetį.
Ką sako jūsų klinikos gydytojai, kodėl persirgęs COVID-19 dauguma dar ilgą laiką prastai jaučiasi?
Tai nutinka ne todėl, kad virusas lieka kūne. Taip yra todėl, kad virusinė infekcija buvo „paskutinis lašas“, užpildęs sveikatos problemų taurę. Vadinasi, ir iki ligos buvo sveikatos problemų, į kurias žmogus tiesiog laiku neatkreipė dėmesio. Norint atgauti gerą savijautą, reikia susitvarkyti bent dalį tų bėdų, kurios susikaupė, o vėliau imtis prevencinių veiksmų, kad jos daugiau nepasikartotų.
Ar yra vienas receptas, patarimas, kuris tiktų visiems, persirgusiems COVID-19?
Deja. Svarbiausia klinikos „Health Optimizing Vilnius” žinutė, kurią siekiame visiems perduoti yra ta, kad kiekvienas žmogus yra unikalus. Kiekvieno organizmas yra individualus, todėl ir procesai, kurie jame vyksta, yra skirtingi. Nerasite dviejų žmonių, kurie turėtų identišką ligos diagnozę ir tas pačias priežastis, sukėlusias negalavimus.
Kiekvienam reikia individualaus tyrimo ir ligos pasekmių šalinimo sprendimo. Mažiausia ką kiekvienas galime dėl savęs padaryti, tai jau dabar išsiaiškinti, kokie procesai vyksta mūsų organizme, kokia mano ląstelių sveikata, kokius vitaminus ir kokią jų dozę dabartinėje organizmo būklėje reikėtų vartoti (juk organizmo būklė nuolat kinta), kaip maitintis ar kuria sporto šaka šiuo metu geriausia būtų užsiimti, kad organizmui padėčiau, o ne sukelčiau dar didesnį stresą ir krūvį.
Ką Jūs dažniausiai rekomenduojate savo klinikos pacientams susidūrus su virusu?
„Health Optimizing Vilnius“ klinikoje atliekame specialų įvertinimą skirtą persirgus virusine infekcija. Šis trumpas (60 min.) patikrinimas leidžia nustatyti pagrindinius sveikatos parametrus, būdingus po-virusiniams iššūkiams.
Tyrimo metu pacientas gali sužinoti, bendrą savo sveikatingumo indeksą, kūno savireguliacijos parametrus ląstelės lygmenyje, ląstelių veiklos efektyvumą, deguonies, azoto oksido apykaitą, vandens ir mikroelementų balansą, nervinės sistemos balansą, gebėjimą atsistatyti, tinkamai sveikti, bendrą organizmo sistemų būklę – virškinimo, kvėpavimo, kraujotakos ir kt.
Taip pat kurias sveikatos sritis tikslingiausia stiprinti, kokių gyvenimo būdo veiksnių pokyčių imtis. Siekiant paspartinti organizmo gijimą, mes rekomenduojame atlikti pulsinę elektromagnetinių bangų terapiją, ženkliai mažinančią infekcijų poveikį organizmui.
Tarkim, labiausiai nuo viruso nukentėjo Jūsų plaučiai. Šiuo atveju technologijos tikslas – sumažinti plaučių, alveolių ir bronchų audinių uždegiminių pažeidimų bei randų kiekį, kai kūnas išgyvena sveikimo ir gijimo procesus.
Tai ypač taikytina pacientams, kurių kompiuterinėse tomografijose yra aiškūs randai arba sumažėjęs plaučių pajėgumas funkcinių tyrimų metu. Esant tokiai situacijai, tikėtina, kad PEMF technologiją taikyti reikės ilgiau – tam, kad būtų išlaikytos prarastos, pagydytos pažeistos plaučių funkcijos, palengvėtų ilgalaikis plaučių gijimas.
Todėl ir skatinate žmones kreiptis į jus net ir tuomet, kai jaučiasi gerai, skatindami juos pasirūpinti sveikatos prevencija ir užbėgti ligai už akių, tiesa?
Klinikoje padedame ne tik tiems, kurie jau yra susidūrę su sveikatos problemomis. Mes tikime, kad daug veiksmingesnis būdas pasirūpinti sveikata iš anksto, nei gydyti jau pasireiškusią ligą.
ir skatiname žmones kreiptis į mus tuomet, kai jaučiasi gerai, siekdami užbėgti ligai už akių ir pašalinti priežastis jai prasidėti ateityje. Ligų prevencija, o ne jų gydymas – neišvengiama medicinos ateitis, o sveikatos priežiūros sėkmė šiandien priklauso nuo informacijos duomenų apie organizmo būklę.
Mūsų inovatyvi ir neinvazinė įranga analizuodama sveikatos duomenis atveria išskirtines galimybes išsamiai ištirti ir gydyti ląstelių lygmenyje. Organizme vyksta milijonai procesų, tačiau, kai tyrimų dėka, galima tiksliai nustatyti, kas šiuo metu vyksta su žmogaus organizmo sveikata, o technologijų pagalba dar ir numatyti kur link procesai juda (projekcija į ateitį), tuomet dar galima pakeisti situaciją – sustabdyti ligą.
Papasakokite plačiau, kokiais pasiekimais išsiskiria „Health Optimizing Vilnius” klinika?
Esame tarptautinė medicinos technologijų klinika neseniai duris atvėrusi ir Lietuvoje. Klinikos istorija prasidėjo 2002 m. Bergene, Norvegijoje, kai prieš du dešimtmečius sveikatos technologijų vizionierius Thomas Aksnesas įgyvendino savo sveikatingumo koncepciją ir atvėrė pirmąjį HEALTH OPTIMIZING centrą.
Visų pirma, skiriasi pati klinikos filosofija. Mūsų inovatyvios sveikatingumo koncepcijos esmė ir tikslas gydyti ne (tik) ligų simptomus, o priežastis toms ligoms prasidėti. Kiekvienas žmogus mums yra individualus, o jo sveikata – tarsi didžiulė dėlionė, kurios dalis vertiname ieškodami tarpusavio ryšių, kad galėtume atkurti homeostazę. Kiek kitokia yra ir mūsų pažintis su pacientu.
Dėka aukštųjų technologijų, jau pirmo tyrimo metu galime analizuoti ir apdoroti daugybę sveikatos parametrų. Pagrindinis sveikatos tyrimas atliekamas skanuojant tarpląstelinį skystį, kurio vidutiniškai žmogus turi apie 11 litrų (tuo tarpu kraujo – 5 litrus) ir kuris atspindi vidinę ląstelių aplinką. Tai neinvazinis ir labai išsamus visų kūno organų, sistemų, audinių ir ląstelių sveikatos įvertinimas.
Vėliau pagal poreikį pasitelkiamos ir kitos technologijos, kurtos ir tobulintos skirtingų gamintojų, bet sinergiškai viena kitą papildančios. Taip pat skiriasi ir mūsų požiūris į sveikatos atstatymą. Siekiame ne simptomus pašalinti, o palaikyti organizmo savigydos ir savireguliacijos mechanizmus, kad pats organizmas spręstų iškylančius ar jau pasireiškusios iššūkius.
Jei reikėtų keliais sakiniais paminėti savo išskirtinumus pirmiausia išskirtume tai, kad visose klinikose skirtingose pasaulio šalyse mes taikome ir kuriame aukštąsias technologijas, ieškome sveikatos sutrikimų priežasčių, tiriame ir gydomo ląstelių lygmenyje, vadovaujamės individualiu požiūriu į pacientą, skiriame dėmesį ilgalaikei sveikatai.
Kokių rezultatų gali tikėtis pas jus apsilankęs žmogus?Ar prieš atvykstant reikia turėti diagnozę?
Dažnu atveju žmogui diagnozė pateikiama įvertinus patiriamus simptomus. Tačiau tą pačią diagnozę turintiems žmonėms būdingas savitas negalavimą̨ sukėlusių̨ veiksnių derinys, tad norint sukurti galimybes įveikti problemą, į kiekvieną tą derinį būtina atidžiai įsigilinti.
Čia mums gelbėja aukštosios technologijos ir duomenų analizė. Atliekame itin išsamų bendrą organizmo ištyrimą nuo kurio dažniausiai ir prasideda susitikimas su mumis. Specialistai naudoja 8 aukštąsias technologijas, kurios geba pateikti net 20 000 skirtingų sveikatos parametrų.
Diagnostikos metu vyksta gyvas pokalbis su pacientu, siekiama rasti sveikatos sutrikimų priežastis, kas jas sukėlė, kodėl organizmo savireguliacijos mechanizmai neatlieka savo funkcijų ir neišsprendžia problemų vos joms iškilus.
Taip pat kokiu būdu galima organizmą atstatyti nenaudojant medikamentų, pasitelkiant neinvazines technologijas, keletą dešimtmečių tobulintas metodologijas ir gyvenimo būdo patarimus.
Sveikatos atstatymo planas parengiamas remiantis ne diagnoze, o tai, kas slypi už jos. Sudėliojami prioritetai nuo ko reikėtų pradėti, nes kiekvienas sveikatos iššūkis yra daugiasluoksnis.
Pastaruoju metu žmonės tapo sąmoningesni, labiau rūpinasi savo sveikata – sveikai maitinasi, reguliariai sportuoja, daugiau dėmesio skiria kokybiškam poilsiui, kūno ir sielos harmonijai. Ar jaučiate tai?
Didžioji dauguma mūsų pacientų būtent tokie ir tiesa yra ta, kad dažniausiai į mus kreipiasi žmonės, kurie domisi sveikata, sveikesniu gyvenimo būdu. Jie supranta, kad sveikata yra kur kas daugiau nei ligos nebuvimas. Juos domina platesnis sveikatos vaizdas, kai vienu metu yra vertinami keli lygmenys, tarkim, fiziologinis, biocheminis ir psichosomatinis bei adresuojamos priežastys, ne simptomatika. Ieško būdų, kaip sveikti naudojant organizmui draugiškesnius, neinvazinius būdus.
Kadangi mes prioritetą teikiame būtent fizika paremtoms technologijoms ir procedūroms, jiems įdomu tai išbandyti. Ši metodinė inovacija atveria visiškai naujas tyrimų ir gydymo galimybes bei leidžia išvengti kenksmingų šalutinių poveikių.
Ką patartumėte žmonėms, kurie po COVID-19 sukeltos pandemijos vis dar jaučia psichologinę įtampą, stresą ir nerimą?
Psichikos sveikatos specialistai išskyrė keletą paprastų, bet veiksmingų būdų kaip padėti sau puoselėti emocinę gerovę. Būtent juos mes rekomenduojame ir klinikos „Health Optimizing Vilnius“ pacientams.
Bendraukite. Stenkitės palaikyti bendravimą kalbėdamiesi su artimaisiais ir draugais, nes bendraudami dalijamės patyrimais ir emocijomis, lengviau pastebėti, kad ir kiti susiduria su sunkumais, o apie juos pasikalbėjus gali šiek tiek atlėgti ar būti lengviau rasti sprendimą.
Rūpinkitės savo kūnu. Reguliarus fizinis aktyvumas, visavertė mityba ir poilsis padeda ne tik palaikyti fizinę sveikatą, tačiau taip pat reikšmingai prisideda prie geresnės psichologinės savijautos: stiprina pasitikėjimą savimi, gerina dėmesio koncentraciją, didina pasitenkinimą kasdienėmis veiklomis.
Atsitraukite nuo perteklinės informacijos. Kasdien susiduriant su informacijos srautais apie pandemiją ir Covid-19 žalą gali būti per sunku tą informaciją vertinti kritiškai. Juolab, kad didžioji žinių dalis pateikia negatyvius viruso plitimo aspektus, todėl ši informacija gali skatinti patiriamą baimę ir įtampą. Draugai ir artimieji kartais gali pateikti faktų interpretacijas, kurios nėra visiškai teisingos. Todėl geriau riboti gaunamos informacijos kiekį, vengti diskusijų jautriomis temomis ir pasikliauti tik patikimų šaltinių pranešimais.
Susitelkite į čia ir dabar. Pasistenkite nesileisti į galimų įvykių eigos scenarijų kūrimą, susitelkite į tai, kas vyksta dabar: kvėpavimas, judesiai, ką matote ir girdite. Tuomet vertinga kontrolę perkelti į dalykus, kurie priklauso nuo Jūsų, pavyzdžiui, kaip ir ką veikiate, koks yra šios dienos planas.
Užsiimkite mėgstama veikla. Darydami tai, kas kelia pasitenkinimą atsipalaiduojame ir užsimirštame, o patiriamos teigiamos emocijos padeda psichologiškai atsitraukti bei pailsėti nuo nemalonių minčių.
Pasidomėkite naujausiomis technologijomis. Klinikoje atliekamos balso analizės metu kompiuterinė programa pagal specifinius faktorius bei ankstesnių tyrimų rezultatus pateikia duomenis, iš kurių galima nustatyti streso ar nerimo įvertį.
Remiantis analizės rezultatais žmogui sukuriamas individualizuotas garso įrašas. Šis garso įrašas stimuliuojančiai veikia smegenų bangas, klausantis jo galima stimuliuoti atsipalaidavimą, padidinti dėmesio sutelkimą, pagerinti miego kokybę, stimuliuoti atmintį ir kita.
Užsikrėtėte virusine infekcija, persirgote, bet… vis dar jaučiatės blogai? Rezervuokite susitikimą jau dabar!
„Health Optimizing Vilnius“ - Jūsų ateities sveikata šiandien!
Straipsnį skaitykite žurnale “Žmonės”