D.U.K

Kas yra sveikatos optimizavimo koncepcija?

Sveikatos optimizavimas – tai žmogaus organizmui būdingų savireguliacijos mechanizmų skatinimas naudojant aukštąsias mokslo technologijas.

Sutelkus dėmesį į ligas sukeliančias priežastis ir veiksnius, pagal specialią metodiką ugdant gyvenseną ir taikant šiuolaikinę neinvazinę medicinos įrangą skatinami vidiniai žmogaus savireguliacijos mechanizmai, tad organizmas yra pats įgalinamas greitai ir efektyviai išspręsti daugelį sveikatos problemų.

Viena iš organizmo ypatybių – savaiminė savireguliacija. Šis gebėjimas realizuojamas kaip atvirkštinio biologinio ryšio principas ir vadinamas homeostaze. Homeostazė – tai savireguliacija, arba atviros sistemos gebėjimas koordinuoti dinaminės pusiausvyros reakcijas ir taip palaikyti savo vidinę būklę. Tai sistemos gebėjimas regeneruoti, atkurti savo prarastą pusiausvyrą ir įveikti išorinės aplinkos priešinimąsi. Liga – tai aplinkos veikiamo ir su aplinka sąveikaujančio organizmo vidinės pusiausvyros sutrikimas. Liga sutrikdo organizmo gebėjimą realizuoti savo biologines, fiziologines ir socialines reikmes, kinta gyvenimo kokybė.

Svarbu žinoti apie savireguliacinių mechanizmų galimybes. Tai ką patiriame kaip dalį simptomų, iš tiesų, yra savireguliacinių mechanizmų dalis – savaiminis gijimas, pavyzdžiui karščiavimas. Kai karščiuojame, imuninė sistema užsiima gydymu, dažnais atvejais temperatūra imuniteto suvaldoma taip, kad nekiltų iki žalingos ir nevisais atvejais prireikia medikamentų.

Žmogaus smegenys yra kone labiausiai tyrinėtas žmogaus organas, tačiau jis vis dar išliko mažiausiai suprastas. Visgi, mokslas sparčiai tobulėja ir pradedame vis daugiau suprasti apie tai, kaip veikia tam tikros mūsų kūno sistemos, tarp jų ir imuniteto atsakas į ligą. Turbūt daug kas yra susidūręs su lėtinėmis ligomis, kurias išgydyti pasikliaunant konvencinius metodus yra iš tiesų sudėtinga. Iš tikrųjų, taip nutinka dėl labai paprastos priežasties. Kai organizmas yra pažeidžiamas, sveiko žmogaus imuninė sistema sureaguoja ir ima gydyti pažeistą vietą, nesvarbu, ar tai kosulys, ar infekcija, ar nugaros skausmas. Jeigu per tam tikrą laiką problema nepagerėja, smegenys visą dėmesį nukreipia į naują iššūkį, o prie jaučiamo simptomo organizmas pamažu prisitaiko. Tokiu būdu atsiranda lėtiniai skausmai, kosulys ir kiti nemalonūs pojūčiai, į kuriuos imuninė sistema nebereaguoja. Būtent čia įsiterpia aukštosios technologijos – specialių aparatų pagalba mes galime įsisenėjusią problemą paversti tokia pat aktualia, kokia ji buvo vos susižeidus ar susirgus. Tuomet ir vėl suaktyvėja imuninė sistema ir taip, technologijų pagalba, žmogus yra išgydomas nuo ligos, kuriai vaistai įtakos jau nebeturėjo.

Alternatyvi medicina daug kur pasaulyje vadinama „tradicine“, nes ji paremta senomis tradicijomis,  jos pagrindas – savaiminis gijimas. Toks ir mūsų veiklos pagrindas, bet mes to nelaikome alternatyvia medicina, nes dirbame su moderniosiomis technologijomis kur viskas mediciniškai patvirtinta.

Tačiau tiek alternatyvios medicinos, tiek mūsų veiklos tikslas – padėti organizmui vystyti savireguliacinius mechanizmus.

Tikslingai stimuliuoti būtent šiuos procesus, remiantis alternatyviąja medicina sudėtinga, senuosius metodus mes naudojame šiems mechanizmams paremti, o pasitelkdami naująją mediciną – modernias technologijas, galime labai preciziškai stimuliuoti savireguliacinius mechanizmus.

Viskas turi būti testuojama placebu. Kai į rinką išleidžiami nauji vaistai – jie išbandomi placebu. Kaip ir kiekviena metodologija turi būti testuojama placebu. Tai ką mes darome, veikia geriau nei placebas. Labai įdomu yra tai, kad mes turime pripažinti, jog placebas irgi veikia, o tai įrodo, kad mūsų kūnai turi gebėjimą reguliuoti net ir proto galią, padedami placebo mes galime daryti tam poveikį. O pasitelkdami technologijas galime išgauti dar didesnį efektą.

Per pastaruosius du dešimtmečius buvo smarkiai pasistūmėta aukštųjų technologijų bei jų tobulinimo srityje, todėl nenuostabu, kad jos yra vis plačiau taikomos visur, net ir medicinoje. Problema ta, kad iki šiol tik tam tikros pavienės medicinos sritys naudojo šias technologijas ir jos būdavo skirtos tik tam tikrai problemai spręsti.

Mūsų metodas yra naujas tuo, kad nuosekliai tirdami naujausius atradimus sugebėjome sujungti surinktas žinias ir jas pritaikyti gydant bendrą organizmo būklę, nepaisant to, kuo pacientas skundžiasi.

Kaip pavyzdį galima būtų pateikti plaučių uždegimą. Nuėjęs pas šeimos gydytoją pacientas papasakoja, kaip jaučiasi, pasidalina tam tikrais simptomais. Jį išklausęs medikas atlieką tam tikras procedūras ir nustato diagnozę, kuriai gydyti skiria būtent šiai ligai gydyti tinkamus vaistus.

Mūsų gydymo centruose yra taikoma kitokia sistema. Mes negydome diagnozės, o nuosekliai ištyrę kiekvienos organizmo sistemos būklę, nustatę pamatines sveikatos problemų priežastis imame skatinti organizmo savireguliacijos mechanizmus ir šitaip įgaliname jį kuo geriau išspręsti žmogų kamuojančias problemas.

Tuomet pasitelkiame aukštąsias technologijas jų pagalba „perprogramuojame“ organizmą taip, kad šis imtų gydyti pats save. Tokiu būdu yra pasiekiama daug geresnių rezultatų nepalyginamai greičiau nei tuomet, kai pacientui yra išrašomi vaistai, kadangi žmogaus kūnas yra daug pajėgesnis nei daugelis mano.

Kokias ligas gydome?

Žmogaus organizmas turi išteklių įveikti bet kokią iškilusią kliūtį. Mūsų tyrimai įrodė, kad aukštųjų technologijų taikymas gali padėti pasveikti praktiškai nuo visų ligų, išskyrus Amiotrofinę lateralinę sklerozę (ALS). Nors mokslininkai, tikėtina, baigia priartėti prie atsakymo į tai, kaip gydyti šią ligą, bet kol kas ši mįslė vis dar liko neišspręsta.

Išskyrus ALS pacientus, pastebėjome puikius rezultatus gydant pačias įvairiausias ligas. Per savo veiklos patirtį esame išgydę jau daugiau nei 500 tūkstančių pacientų, kurie į mus kreipėsi dėl labai plataus spektro ligų.

Vaistų vartojimas organizme sukelia tam tikrą domino efektą – priklausomai nuo medikamento sudėties, organizme įvyksta biocheminis pokytis, kuris sukelia grandininę reakciją. Kadangi žmogaus organizmas yra nuostabi ir ypatingai sinchroniškai veikianti sistema, vienas toks pokytis sukelia dar bent 20 kitokių cheminių pokyčių. Tai paaiškina, kodėl vaistai turi daug šalutinių poveikių.

Todėl klinikose stengiamės jų neskirti, išskyrus tokius atvejus, kuomet į mus kreipęsis asmuo negali be jų apseiti dėl sveikatos būklės.

Mūsų gydymo centruose yra taikoma kitokia sistema. Mes negydome diagnozės. Taikydami aukštųjų technologijų metodikas, siūlome visa apimantį sveikatos problemų giluminių priežasčių sprendimą. Tą pačią diagnozę turintiems žmonėms būdingas savitas negalavimą sukėlusių veiksnių derinys, tad norint sukurti galimybes įveikti problemą į kiekvieną tą derinį būtina atidžiai įsigilinti. 

Nuosekliai ištyrę kiekvienos organizmo sistemos būklę, nustatę pamatines sveikatos problemų priežastis imame skatinti organizmo savireguliacijos mechanizmus ir šitaip įgaliname jį kuo geriau išspręsti žmogų kamuojančias problemas.

Autoimuninių ligų išsivystymo priežastys nėra tiksliai žinomos, jų metu natūralios kūno sistemos išsiderina ir kūnas pradeda kovoti, pulti savo natūralius audinius.

Tikslios priežasties, kodėl kūnas pradeda kovoti prieš savo paties sveikus audinius nėra nustatyta, tačiau įvairūs veiksniai (toksinai, mityba, genetinis polinkis, psichologinė sveikata ir kt.) gali tai įtakoti.

Klinikoje atliekama diagnostika ir taikomi individualūs gydymai leidžia palaikyti kūno savireguliacinius mechanizmus ir taip pagerinti bendrą organizmo būklę. 

Kas yra sveikatos įvertinimas ir kaip jam pasiruošti?

Pagrindinis sveikatos įvertinimas – tai yra 2 – 3 val. trunkantis bendravimas su gydytoju, kurio metu bus išklausyti Jūsų nusiskundimai, nuogąstavimai ir lūkesčiai, gausite informaciją apie Jūsų organizmą ir jo funkcionavimą, išgirsite naudingų patarimų ir rekomendacijų.

Mūsų klinika naudoja organizmo tyrinėjimo algoritmus, leisiančius įvertinti apie 20 000 skirtingų sveikatos parametrų bei faktorių. Bendravimo su gydytoju metu sužinosite, kaip funkcionuoja pagrindinės Jūsų organizmo sistemos, kokia Jūsų hormonų būklė, ląstelių sveikata ir kt. Susipažinsite su išsamiu savo sveikatos paveikslu ir gausite atsakymus, kokiu individualiai Jums parinktu būdu spręsti sveikatos iššūkius ar optimizuoti sveikatą.

Užsiregistravus į pagrindinį sveikatos įvertinimą, el. paštu gausite visą reikiamą informaciją, kaip pasiruošti tyrimui. Taip pat gausite Paciento formą, kurią turite užpildyti iki atvykstant pas gydytoją. Su savimi galite turėti savo ligos istoriją, kitose gydymo įstaigose atliktus tyrimus, kuriuos galėsite aptarti su sveikatos įvertinimą atliekančiu gydytoju.

Galite, bei patariamaatsinešti savo sveikatos istoriją bei tyrimus. Taip pat kiekvieno paciento prašome prieš atvykstant užpildyti mūsų klinikos Paciento formą, kurią atsiunčiame iš anksto elektroniniu paštu.

Pagrindinio sveikatos vertinimo metu yra analizuojama apie 20 000 skirtingų sveikatos faktorių, tad galima vertinti: širdies ir kraujagyslių riziką, ląstelių sveikatą, hormonų disbalansą, autoimuninę nervų sistemą, tarpląstelinio skysčio biocheminius mikroelementus, gliukozės apykaitos ir diabeto rizikos veiksnius,  organizmo audinių padermę bei su ląstelėmis susijusius veiksnius, mikroorganizmų, gyvsidabrio ir kitų elementų kiekį organizme, vietinius uždegimus, su virškinimo sistema susijusius veiksnius ir kt.

Pagrindinis sveikatos įvertinimas – tai yra 2 – 3 val. trunkantis bendravimas su gydytoju, kurio metu bus išklausyti Jūsų nusiskundimai, nuogąstavimai ir lūkesčiai, gausite informaciją apie Jūsų organizmą ir jo funkcionavimą, išgirsite naudingų patarimų ir rekomendacijų. Mūsų klinika naudoja organizmo tyrinėjimo algoritmus, leisiančius įvertinti apie 20 000 skirtingų sveikatos parametrų bei faktorių.

Tyrimui pasibaigus, gausite atsakymus, kokiu individualiai Jums parinktu būdu spręsti sveikatos iššūkius ir/ar optimizuoti sveikatą. Jums bus paruoštas gydymo planas.

Pakartotinį sveikatos įvertinimą klinikos gydytojai rekomenduoja atlikti kiekvienam pacientui po 3 mėnesių. Per šį laikotarpį savireguliacijos mechanizmai aktyvuojasi, kūnas adaptuojasi, pritaiko gydymo metu taikytas stimuliacijas, gyja. Pacientui rekomenduojama stebėti savo kūno reakcijas, pasižymėti kokius pokyčius pastebi ir vėliau aptarti juos su gydančiu specialistu.

Indvidualiais atvejais pakartotinis sveikatos įvertinimas gali būti paankstintas, arba nutolintas, priklausomai nuo sveikatos būklės, ar naujai pasireiškusių nusiskundimų.

Atlikus pagrindinį sveikatos įvertinimą, laiko tarpas iki gydymo pradžios neturėtų būti ilgesnis nei 1-3 mėnesiai, kadangi per ilgesnį laikotarpį jūsų organizmas gali susidurti  su naujais sveikatos iššūkiais.

Atlikus pagrindinį sveikatos tyrimą gydytojas gali rekomenduoti atlikti papildomus tyrimus, atliekamus mūsų klinikoje arba kitoje gydymo įstaigoje. Tyrimų kiekis priklauso nuo poreikio, kiekvienu atveju tai indvidualu.

Mūsų klinikoje papildomai skiriami tyrimai gali būti susiję su virškinamojo trakto sutrikimais, maisto netoleravimu, uždegiminių požymių paieška, psichosomatinėmis problemomis

Esame privati šeimos medicinos klinika, teikianti gydytojų konsultacijas ir paskirtą gydymą. Mūsų paslaugas gali kompensuoti privatus sveikatos draudimas.

Jeigu esate buvęs Bergene ar kitoje „Health Optimizing“ klinikoje, galite tęsti gydymą pas mus. Iš anksto apie tai informuokite administracijos darbuotojus, kad prieš Jums atvysktant galėtume gauti iš klinikos, kurioje lankėtės, Jūsų sveikatos istoriją.

Kas yra osteopatija?

Šis gydymas ypatingas tuo, kad leidžia spręsti tiek konkrečias problemas, tiek ir atstatyti bendrą kūno sveikatą. Gydant osteopatas nustato ligos pirežąstį, pašalina skausmus ir sutrikimus, subalnasuoja visų organų veiklą.

Osteopatija – tai ne tik stuburo, bet ir įvairių negalivimų diagnozavimas bei gydymas.

Gydymo metodas apima tris pagrindines sritis:

  • struktūrinė osteopatija gydo stuburo, sąnarių ir raumenų skausmą, koreguoja stuburo padėtį, atpalaiduoja raumenų spazmus, įtampą;
  • visceralinė osteopatija gydo vidaus organų ligas, atkuria jų veiklą ir funkcijas, reguliuoja medžiagų apykaitą, kraujotaką;
  • kranialinė osteopatija atstato visos nervų sistemos veiklą, smegenų kraujotaką, padeda sumažinti galvos skausmą, svaigimą, sprendžia psicho-emocines problemas.

Osteopatas išklausys Jūsų nusiskundimus, paklaus apie anksčiau darytus tyrimus ir gydymus, patirtas traumas, ligas, operacijas. Eidami į konsultaciją atsineškite su savimi darytų tyrimų duomenis pvz., rentgenogramas ir kt. Gydymo metu nusiimsite viršutinius drabužius ir ramiai gulėsite ant specialios kušetės. Kai kurie atliekami veiksmai gali priminti lengvą masažą ar švelnią gimnastiką. Vieno gydymo seanso trukmė – nuo 30 iki 60 minučių.

Osteopatinis gydymas yra neskausmingas, o naudojami metodai minkšti ir švelnūs. Dažniausiai seanso metu pacientas guli atsipalaidavęs ant kušetės tuo metu kol gydytojas osteopatas dirba su įvairiomis kūno dalimis. Gydytojas atstatys stuburo slankstelius į taisyklingą padėtį, koreguos raumenų tonusą, kraujotaką, nervų pralaidumą, limfos cirkuliaciją.

Efektyviausios osteopatijos technikos yra vos juntamos. Jeigu gydymo seanso metu nieko nejutote, tai reiškia jog gydytojas dirbo su giluminiais kūno procesais.

Pirmomis dienomis po seanso Jūsų organizme vyks atsistatymo procesai, kurie gali kelti diskomfortą ar nedidelį skausmą. Tačiau labai greitai pajusite palengvėjimą ir galėsite judėti taip, kaip norite.

Osteopatijos metodas pasižymi gana greitai pajuntamu pagerėjimu. Neretai užtenka vos vieno seanso, po kurio pacientai iškart pajunta rezultatą.

Osteopatijos metodas pasižymi gana greitai pajuntamu savijautos pagerėjimu. Neretai užtenka vos vieno seanso, po kurio pacientai iškart pajunta rezultatą. Problemos gydymo trukmė priklauso nuo jos sudėtingumo ir organizmo resursų.

Paprastai aš rekomenduoju 3-5 procedūrų kursą. Pas gydytoją lankomasi vieną kartą per savaitę. Tokio kurso tikslas yra nustatyti ligos priežastį, sumažinti skausmą (ar kitą simptomą), ir padėti atstatyti kūno veiklą.

Jeigu reikės tolimesnės reabilitacijos, gydytojas parengs individualią programą, kurią sudaro retesni apsilankymai (pvz., kas 2-3 mėnesius) ir specialiai jums parinktų pratimų kompleksas.

Dauguma pacientų įsitikinę, kad jei skauda stuburą, tai jį ir reikia gydyti. Visgi net 50% atvejų skausmą nugaros srityje sukelia maži vidaus organų padėties pakitimai, kaukolės kaulų mikrosutrikimai, raumenų įsitempimas dėl streso ar hormoninių pokyčių.

Pavyzdžiui, krūtinės skausmas gali būti dėl inkstų poslinkio. Juosmens skausmus dažnai sukelia krūtinės ląstos, kaklo, uodegikaulio ar pėdų problemos.

Gydytojas-osteopatas po viso organizmo apžiūros diagnozuoja ligos priežastį ir ją gydo. Kitaip tariant, akcentuoja priežasties, o ne pasekmių gydymą.

Disko išvarža – rimta ir dažnai gana skausminga liga, kuri reikalauja kruopščių tyrimų ir profesionalaus bei saugaus gydymo. Skausmas, kuris labiausiai ir kankina, yra sukeltas nervų kompresijos. Nervų kompresiją sukelia ne tik pati išvarža, bet ir raumenų spazmai, uždegimai ir edema.  Visus šiuos sutrikimus osteopatija gali pašalinti.

Osteopatija gali pagerinti paciento būklę net ir labai sudėtingais atvejais (pvz., esant problemoms su dviem ar daugiau tarpslankstelinių diskų).

Labai svarbu suprasti, kad stuburo išvarža niekur nedings. Tačiau gydytojas-osteopatas gali padėti numalšinti skausmą, išmokyti laikytis tinkamo režimo, sumažinti stuburo apkrovas, sudaryti specialius pratimų kompleksus.

Manualinės terapijos specialistai atlieka stuburo korekcijas naudodami jėgą, dėl to procedūros gali būti skausmingos ir net pavojingos (pvz., esant problemoms su tarpslanksteliniu disku). Manualinė terapija dažnai nėra tinkama gydyti ūmius susirgimus, vaikų ir vyresnio amžiaus žmonių negalavimus.

Osteopatijos metodai švelnesni, neskausmingi ir saugūs, tinkami net kūdikiams. Be to, osteopatas problemas sprendžia ieškodamas esminių ligų priežasčių ir koncentruodamasis į ilgalaikį gydomąjį poveikį.

Osteopatija yra veiksminga gydant įvairius skeleto sutrikimus: skoliozę, kūprinimąsį, netaisyklingą laikyseną. Šių problemų šalinimas osteopatiniais metodais yra efektyviausias ankstyvosiose ligos stadijose. Dėl to, jeigu Jus pastebėjote stuburo iškrypimą pas vaiką, kuo greičiau pasikonsultuokite su specialistu.

Pažymėtina, kad net ir suaugusiems, kurių skeletas yra jau susiformavęs, galima padėti. Osteopatas pagerina visų stuburo slankstelių padėtį ir judrumą, sumažinta skausmą, atkuria normalią vidaus organų veiklą. Visiškai ištiesinti jau suformuota stuburą ne tik neįmanoma, bet tai darant situacija tik pablogės.

Turite klausimų?

Jei turite klausimų apie kliniką arba mūsų taikomas funkcinės medicinos metodikas – susisiekite su mumis telefonu arba elektroniniu paštu. Mes pasistengsime kuo greičiau pateikti išsamų atsakymą Jums rūpima tema.