Visos naujienos

Gruodį – dovanokime vieni kitiems sveikatą!

Specialus „Health Optimizing Vilnius” klinikos Dovanos pasiūlymas:

20 000 parametrų analizuojantis bendras sveikatos įvertinimas + viena sveikatinimo procedūra! Trukmė – 2 val. Kaina – 220 eur (įprasta kaina – 375 eur).

3 tipo diabetas… Kas tai?

Alzheimerio liga dar kartais yra pavadinama 3 tipo diabetu, nes viena iš skatinančių Alzheimerį vystytis priežasčių yra atsparumas insulinui smegenyse. „3 tipo diabetas“ – nėra medicininis terminas, bet jis vis dažniau vartojamas nagrinėjant Alzheimerio ligos priežastis.

diabetas

Kaip atpažinti prieš diabetinę būklę?

Kaip atpažinti „save“, jei esi prieš-diabetinėje būklėje ir kaip išvengti, kad ta būklė nepereitų į cukrinį diabetą ?

Manoma, kad 1 iš 3 žmonių kenčia nuo prieš-diabetinės būklės arba vadinamo prediabeto. 90% žmonių esančių prieš-diabetinėje būklėje net nežino, kad turi problemų. Nepaisant didėjančio ligos paplitimo vis dar labai trūksta žinių apie cukrinį diabetą.

Lapkritis – cukrinio diabeto mėnuo

Lapkritis visame pasaulyje minimas, kaip cukrinio diabeto mėnuo, o lapkričio 14-oji, kaip Pasaulinė diabeto diena. Cukrinis diabetas yra lėtinė liga, kuria sergančiojo organizmas gamina nepakankamai insulino arba negali tinkamai jo panaudoti, todėl kraujyje gausėja gliukozės. Insulinas yra hormonas, kuris reguliuoja gliukozės kiekį kraujyje. Šis hormonas “įleidžia” gliukozę į ląstelę, o kai jo nepakanka arba jo veikimas susilpnėjęs, tuomet gliukozė lieka kraujyje ir kaupiasi, o kūno ląstelės badauja.

Rusnė Šidlauskaitė

Moterims Covid-19 vakciną patariama leisti ne į petį

Ar žinote, kad šiuo metu fiksuojamas moterų patinusių pažastų limfmazgių atvejų kiekis yra itin didelis? Pasak medikų, šį faktą galima būtų tiesiogiai sieti ir su šiandienine pandemijos situacija: vakcina nuo Covid-19 daugeliui moterų sukelia ne tik patinimą, bet ir stiprų uždegimą pažastyse – dėl to neretai netgi prireikia krūtinės mamogramos.

Tai NĖRA savaime suprantama: tiesa apie gastroezofaginio refliukso ligą (GERL) ir padidėjusį rūgštingumą

Dega? Kvieskite ugniagesius ir malšinkite ugnį! Juk tai savaime suprantama – taip elgiamės, kai dega namas ar visas miestas. Kai kalba sukasi apie skrandį, remiamės ta pačia logika: degina gerklę, kyla rūgštys, ėda rėmuo – reikia numaldyti rūgščių sukeltą gaisrą.
Milijonai žmonių visame pasaulyje mėgino remtis šia savaime suprantama taisykle ir, deja, nerado jokios išeities mėgindami palengvinti GERL sukeltus simptomus. O daugybė tyrimų jau įrodė, kad bandydami spręsti šią problemą sustabarėjusiu neefektyviu būdu, niekur nenukeliausime.

Kaip pasirūpinti savimi ir sustiprinti organizmą persirgus COVID-19?

Kaip atgauti jėgas persirgus klastinga COVID-19 liga, kuri pakeitė viso pasaulio žmonių gyvenimą? Dažnas, lengvai įveikęs šią infekciją ir išvengęs komplikacijų bei ligoninės, lengviau atsidūsta. Pirmoji kylanti mintis – pagaliau tai baigta! Liga sėkmingai įveikta ir jau galima sugrįžti į įprastas gyvenimo vėžes. Visgi medikai įspėja, kad per daug atsipalaiduoti nederėtų: šio viruso keliai kiekvieno žmogaus kūne nėra tiksliai nuspėjami.