Dr. Tomas Vaičiūnas – gyvensenos medicinos kompetencijų pradininkas Lietuvoje

dr-tomas-vaiciunas-700x700-v2

Gyvensenos medicina – tai mokslu pagrįsta praktika, kurioje gyvensenos kaita (mityba, fizinis aktyvumas, streso valdymas, socialinė parama, aplinkos kontrolė) naudojama siekiant ir NEFARMOKOLOGINIAIS būdais, išvengti, gydyti ir išgydyti lėtines ligas, veikiant jų PRIEŽASTIS.

Gyvensenos medicinos kompetencijos

Klinikiniai ir epidemiologiniai tyrimai bei geroji klinikinė praktika atskleidžia, kad trys ketvirtadaliai sąlyginai nekomplikuotų sutrikimų tokių, kaip virškinamojo trakto, lėtinis nuovargis ir pan. bei sudėtingi kompleksiniai sutrikimai – endokrininiai, alerginio tipo ir pan. yra sąlygoti žmogaus gyvensenos rizikos veiksnių.

„Judėjimas, psichoemocinis atsparumas, miego kokybė, socialiniai ryšiai ir mūsų Mitybos įpročiai yra pagrindinė daugelio lėtinių sutrikimų pirminė priežastis. Adresuojant į priežastis, o ne tik pasekmes (ligos simptomų valdymą), galime pasiekti ne tik ligos simptomų sumažėjimo, bet atskirais atvejais ir ligos reversijos“ – teigia Dr. Tomas Vaičiūnas.

Dr. Tomas Vaičiūnas – gyvensenos medicinos kompetencijų pradininkas Lietuvoje, daugiametis akredituotos magistro studijų programos “Gyvensenos medicina” vystytojas ir koordinatorius Lietuvos sveikatos mokslų universitete. Tarptautinių kongresų ir konferencijų pranešimų autorius, Tarptautinės Gyvensenos medicinos asociacijos (angl. American Colleague of Lifestyle Medicine) aktyvusis narys.

Pastaruosius 7 metus Dr. Tomas aktyviai tobulino savo žinias ir gerąją praktiką vienuose didžiausiuose Gyvensenos medicinos klinikiniuose centruose už Atlanto. Sukaupė didelę mokslinių tyrimų ir gerosios praktikos patirtį, kuria dalinasi ne tik Lietuvoje, Europoje, bet ir tarp JAV specialistų.

Ypatingai didelė patirtis, ir galimybė ja pasidalinti taikant moderniąsias nefarmakologines ir gyvensenos medicinos intervencijas, sukaupta dirbant su:

 • insulino rezistencija;
 • 2 tipo cukrinio diabetu;
 • virškinamojo trakto ligų sutrikimais;
 • alergijomis bei odos problemomis;
 • autoimuninėmis ligomis;
 • tam tikros rūšies onkologiniais susirgimais;
 • ir kt.

Nauja domėjimosi ir praktikos sritis – profesionalių sportininkų pajėgumas, ištvermė ir atsigavimas po didelių fizinių ir emocinių krūvių, optimalios organizmo sistemų veiklos palaikymas – geriau atpažįstamas tarptautiniu terminu – “Lifestyle & Performance Medicine”. Šio specialisto konsultacijomis vadovaujasi ne tik Lietuvos atletai, bet ir NBA krepšininkai.

Pirmos gyvensenos konsultacijos trukmė – 1,5 val. Kaina – 180 Eur. Pakartotinės gyvensenos konsultacijos trukmė – 1 val. Kaina – 130 Eur.

Konsultacijos eiga (ko tikėtis konsultacijos metu):

 • detaliai aptariama kliento gyvensena ir elgsena;
 • sudaromas potencialių rizikos veiksnių, galinčių turėti įtakos nusiskundimams – žemėlapis;
 • sudaromas galimas šių rizikos veiksnių/gyvensenos keitimo planas;
 • esant poreikiui, skiriama pakartotinė konsultacija – stebimas sveikimo procesas;
 • papildomai klientas gali būti nukreipiamas sveikatą atstatyti su daugiamodaline “Health Optimizing Vilnius” klinikos metodologija.

Registruotis galima paskambinus  tel. + 370 682 12029 arba el. paštu vilnius@healthoptimizing.com

Rezervuokite susitikimą jau dabar!

„Health Optimizing Vilnius“ – Jūsų ateities sveikata šiandien!