Visos naujienos

Prevencinė medicina

Dar 1948 m. Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) sveikatą apibūdino fraze, kuri taikoma ir šiandieną: „Sveikata yra visiškos fizinės, psichinės ir socialinės gerovės būsena, o ne tik ligos ar negalios nebuvimas“.

3 tipo diabetas… Kas tai?

Alzheimerio liga dar kartais yra pavadinama 3 tipo diabetu, nes viena iš skatinančių Alzheimerį vystytis priežasčių yra atsparumas insulinui smegenyse. „3 tipo diabetas“ – nėra medicininis terminas, bet jis vis dažniau vartojamas nagrinėjant Alzheimerio ligos priežastis.

diabetas

Kaip atpažinti prieš diabetinę būklę?

Kaip atpažinti „save“, jei esi prieš-diabetinėje būklėje ir kaip išvengti, kad ta būklė nepereitų į cukrinį diabetą ?

Manoma, kad 1 iš 3 žmonių kenčia nuo prieš-diabetinės būklės arba vadinamo prediabeto. 90% žmonių esančių prieš-diabetinėje būklėje net nežino, kad turi problemų. Nepaisant didėjančio ligos paplitimo vis dar labai trūksta žinių apie cukrinį diabetą.

Lapkritis – cukrinio diabeto mėnuo

Lapkritis visame pasaulyje minimas, kaip cukrinio diabeto mėnuo, o lapkričio 14-oji, kaip Pasaulinė diabeto diena. Cukrinis diabetas yra lėtinė liga, kuria sergančiojo organizmas gamina nepakankamai insulino arba negali tinkamai jo panaudoti, todėl kraujyje gausėja gliukozės. Insulinas yra hormonas, kuris reguliuoja gliukozės kiekį kraujyje. Šis hormonas “įleidžia” gliukozę į ląstelę, o kai jo nepakanka arba jo veikimas susilpnėjęs, tuomet gliukozė lieka kraujyje ir kaupiasi, o kūno ląstelės badauja.

Rusnė Šidlauskaitė

Moterims Covid-19 vakciną patariama leisti ne į petį

Ar žinote, kad šiuo metu fiksuojamas moterų patinusių pažastų limfmazgių atvejų kiekis yra itin didelis? Pasak medikų, šį faktą galima būtų tiesiogiai sieti ir su šiandienine pandemijos situacija: vakcina nuo Covid-19 daugeliui moterų sukelia ne tik patinimą, bet ir stiprų uždegimą pažastyse – dėl to neretai netgi prireikia krūtinės mamogramos.

Tai NĖRA savaime suprantama: tiesa apie gastroezofaginio refliukso ligą (GERL) ir padidėjusį rūgštingumą

Dega? Kvieskite ugniagesius ir malšinkite ugnį! Juk tai savaime suprantama – taip elgiamės, kai dega namas ar visas miestas. Kai kalba sukasi apie skrandį, remiamės ta pačia logika: degina gerklę, kyla rūgštys, ėda rėmuo – reikia numaldyti rūgščių sukeltą gaisrą.
Milijonai žmonių visame pasaulyje mėgino remtis šia savaime suprantama taisykle ir, deja, nerado jokios išeities mėgindami palengvinti GERL sukeltus simptomus. O daugybė tyrimų jau įrodė, kad bandydami spręsti šią problemą sustabarėjusiu neefektyviu būdu, niekur nenukeliausime.

Kaip pasirūpinti savimi ir sustiprinti organizmą persirgus COVID-19?

Kaip atgauti jėgas persirgus klastinga COVID-19 liga, kuri pakeitė viso pasaulio žmonių gyvenimą? Dažnas, lengvai įveikęs šią infekciją ir išvengęs komplikacijų bei ligoninės, lengviau atsidūsta. Pirmoji kylanti mintis – pagaliau tai baigta! Liga sėkmingai įveikta ir jau galima sugrįžti į įprastas gyvenimo vėžes. Visgi medikai įspėja, kad per daug atsipalaiduoti nederėtų: šio viruso keliai kiekvieno žmogaus kūne nėra tiksliai nuspėjami.

Moters sveikata po gimdymo – kam ji rūpi?

Planuojant nėštumą ir pačio nėštumo metu daugelis būsimų tėvų lanko kursus, seminarus, skaito knygas, mokosi. Sveikatos priežiūra palanki tiek nėščiajai, tiek būsimam kūdikiui: detaliai suplanuoti vizitai pas specialistus, nėščiosios kortelėje aiškiai surašyti žingsniai kas, kada ir kaip bus tikrinama. Tačiau kas įvyksta po gimdymo, kai šeima grįžta namo? Ar visos mamos būna informuotos apie milžiniškus pokyčius kūne ir žino kaip elgtis? Kas gali jomis pasirūpinti, patarti?

Agnė Grigaliūnienė: „Technologijos suteikia vilties, kad sergamumas krūties vėžiu gali drastiškai mažėti“

Skirtingo amžiaus, veiklų ir pomėgių moteris šiandien suvienijo profilaktinis patikrinimas dėl krūties vėžio. Renginių organizatorė Agnė Grigaliūnienė, atlikėja ir reklamos ekspertė Dovilė Filmanavičiūtė bei kitos moterys išbandė naują medicininę technologiją, skirtą atpažinti net minimalius uždegiminius pakitimus, dėl kurių vystosi daugelis lėtinių ligų.

Kodėl Lietuvoje vyrai miršta jaunesni nei dauguma europiečių?

Lietuvoje vidutinė vyrų gyvenimo trukmė siekia vos 71,5 metų. Drauge su Latvijos vyrais niūrūs mūsų šalies ilgaamžiškumo rodikliai Europoje yra labai arti rusų ir ukrainiečių. Kodėl moterys gyvena dešimtmečiu ilgiau ir kas lemia, jog Lietuvos vyrai miršta anksčiau nei dauguma europiečių?

Lapkritis – vyrų sveikatos mėnuo

Health Optimizing yra funkcinės medicinos klinika Vilniuje. Mes padedame vyrams įgauti geriausią formą gyvenime, užkirsti kelią ligoms ir padėti sustiprinti organizmą tiek, kad jis galėtų sėkmingai tvarkytis ir su stresu, ir su lėtiniais susirgimais.

Mūsų klinikos metodikos yra plačiai taikomos tarp profesionalių sportininkų, kur raminamųjų, Viagros ar lieknėjimo papildų vartojimas yra uždraustas (taip, jie irgi žmonės), o alternatyvi medicina veikia per lėtai ar mažiau efektyviai. Išsamiausios Lietuvoje diagnostikos metu randame, kas trukdo organizmui tvarkytis su stresu, įtampa ar sunkiai nustatomais susirgimais ir gydome taikydami fiziką, o ne chemiją.

Aukštosios technologijos žengia net į psichologo kabinetą

Atlikus vos 4 minučių žmogaus balso analizės įrašą, pasitelkus dirbtinio intelekto pagrindu veikiančią technologiją, psichologas gauna stebėtinai daug informacijos apie asmens charakterio bruožus, šiuo metu dominuojančias emocijas bei jų sąsajas su kūnu ar patiriamą streso lygį.

Osteopatas: daugelio ligų priežastis – ne silpnas, bet išbalansuotas imunitetas

Dažnos peršalimo ligos paprastai siejamos su silpnu imunitetu. Nors žmogaus imunitetas tyrinėjamas jau daugiau kaip šimtą metų, ši tema – vis dar diskusijų ir ginčų objektas. Egzistuoja daugybė teorijų, aiškinančių, kas yra imunitetas ir kaip jį reikia stiprinti. Tačiau vis dažniau kalbama ir apie tai, kad daugelio ligų priežastis yra kaip tik per aktyvi imuninė sistema. Apie tai pokalbis su gydytoju osteopatu Nikolajumi Lobanovu.